Mēs izmantojam sīkdatnes. Vairāk lasiet mūsu Privātuma politikā. Turpinot lietot šo lapu Jūs piekrītat šiem noteikumiem. Lasīt vairāk

Ja esat nolēmis uzstādīt saules paneļus savā īpašumā:

Sāciet ar sava elektrības patēriņa izpēti, kurā dienas daļā tiek patērēts lielākais elektrības daudzums un cik tiek patērēts mēnesī.

Jūsu ērtībām “Sadales tīkls” lielākajai daļai klientu visā Latvijas teritorijā ir uzstādījis viedos elektrības skaitītājus un uzņēmuma klientu portālā e-st.lv ir pieejami elektrības patēriņa dati.

Izvēlieties sertificētu ražošanas iekārtu.

Saules paneļi ir redzamākā šīs ražošanas sistēmas daļa, jo tiek novietoti uz ēkas jumta, pļavā vai citā lielākoties publiski redzamā vietā. Lai pārveidotu saules paneļu saražoto līdzspriegumu maiņspriegumā, kas nepieciešams jūsu sadzīves elektroiekārtu darbināšanai, līdz ar paneļiem tiek uzstādīts arī strāvas pārveidotājs jeb invertors.

Neto norēķinu princips: ražojiet dienā, tērējiet naktī

Mājsaimniecības, uzsākot elektrības ražošanu, automātiski kļūst par neto norēķinu sistēmas dalībniekiem (uzkrāj tīklā nodoto enerģiju un izmanto vēlāk), taču drīkst arī atteikties no šī statusa un vienoties ar elektrības tirgotāju par tīklā nodotās enerģijas pārdošanu.

Norēķinu princips ir vienkāršs: par elektrību, kuru saules paneļi ražos un jūs uzreiz patērēsiet, nebūs jāmaksā nekas. Ja ražosies vairāk, nekā spēsiet uzreiz patērēt, pārpalikumu nodosiet tīklā un izmantosiet vēlāk, maksājot pārvades un sadales pakalpojuma maksu, kā arī OIK fiksēto daļu (atbilstoši jaudai), bet par to enerģijas daļu, kuru ņemsiet no kopējā tīkla papildus jūsu mikro ģeneratora saražotajai, būs jāmaksā pilna maksa (par elektrību, pārvades un sadales sistēmas pakalpojumiem, kā arī OIK).

Saules paneļu izmaksas

APRĒĶINA PIETEIKUMS

Augstas gatavības saules sistēmas projekta izveide

Aprēķina pieteikums

Mikroģeneratora pieslēgšana:

1. Pieteikums

 • Laikus iepazīstieties ar mikro ģeneratoru pieslēgšanu soli pa solim un saņemiet noderīgus padomus “Sadales tīkla” mājaslapā. Izpētiet arī vietējās būvvaldes nosacījumus saules paneļu uzstādīšanai tās pārraudzībā esošajā teritorijā.
 • ! Atcerieties, pirms iekārtas pieslēgšanas noteikti jāsaņem “Sadales tīkla” atļauja.
 • Bez atļaujas pieslēgts mikro ģenerators var radīt būtiskus bojājumu riskus jūsu un kaimiņu elektroietaisēm un dzīvībai bīstamas situācijas ikvienam, kas veic darbus elektrotīklā.
 • Piesakiet mikroģeneratora pieslēgšanu klientu portālā e-st.lv
 • Ja būsiet izvēlējušies invertoru, kas ir iekļauts “Sadales tīkla” atzīto invertoru sarakstā, ne vēlāk kā trīs darbdienu laikā sniegsim atbildi par iespēju pieslēgt jauno ražošanas iekārtu esošajam elektrotīklam vai nepieciešamību veikt elektrotīkla pārbūvi.

2. Tehniskās prasības un pārbūves darbi

3. Maksājumi

 • Apmaksājiet klientu portālā e-st.lv mikroģeneratora pieslēgšanas pieteikumam pievienoto rēķinu. Pakalpojumu cenrādis
 • Elektrotīkla pārbūves gadījumos vispirms saņemsiet pieslēguma līgumu un rēķinu par pārbūves darbiem, bet mikroģeneratora pieslēgšanas rēķinu tikai pēc pārbūves darbu pabeigšanas.

4. Ierīkošana

 • Izvēlieties sertificētu būvspeciālistu, uzticiet viņam mikroģeneratora uzstādīšanas tehniskos darbus un lūdziet sagatavot invertora iestatījumu protokolu
 • Kad mikroģenerators būs gatavs paralēlam darbam ar “Sadales tīkla” elektrotīklu, aplieciniet to klientu portālā e-st.lv. Pielikumā pievienojiet būvspeciālista sertifikāta kopiju un aizpildītu invertora iestatījumu protokolu. Ievērojiet vispārējās tehniskajās prasībās noteikto termiņu!

5. Pieslēgšanas atļauja

 • Ne vēlāk kā piecu darbdienu laikā pārbaudīsim iesniegtos dokumentus un sagatavosim atļauju ieslēgt mikroģeneratoru paralēlam darbam ar “Sadales tīkls” elektrotīklu.
 • Pēc atļaujas saņemšanas ieslēdziet mikroģeneratoru, ražojiet elektrību un izmantojiet neto norēķinu sistēmas priekšrocības.

Sāciet ražot elektrību!

Saules paneļu izmaksas

APRĒĶINA PIETEIKUMS

Augstas gatavības saules sistēmas projekta izveide

Aprēķina pieteikums